Plakat

ÔÇ×CZERNIAK to mo┼╝e by─ç TO. Sprawd┼║ TOÔÇŁ.

Zakładasz koszulę i przestajesz TO widzieć.  Zakrywasz TO rękawem i zapominasz. Odwracasz się od lustra i przestajesz zadawać sobie pytanie, czy TO może być groźne. Nie pozostawiaj na swojej skórze znaków zapytania. CZERNIAK to może być TO. Sprawdź TO.

Wi─Ökszo┼Ť─ç Polak├│w wie, co to jest czerniak, ale tylko co 6 z nas pokaza┼é TO dermatologowi lub onkologowi, a 85% z nas nigdy nie┬áodwiedzi┼éo lekarza, by zbada─ç podejrzane znami─Öi. Wczesne wykrycie zmiany nowotworowej pozwala w 90 proc. przypadk├│w czerniaka wyleczy─ç go chirurgicznie. Tymczasem w Polsce czerniaka rozpoznaje si─Ö zbyt p├│┼║no, dlatego 1 na 3 pacjent├│w umiera z powodu tej choroby.

Celem kampanii ÔÇ×CZERNIAK to mo┼╝e by─ç TO. Sprawd┼║ TOÔÇŁ jest zmiana tych statystyk poprzez zmian─Ö podej┼Ťcia i postaw. Wysoka ┼Ťwiadomo┼Ť─ç dotycz─ůc─ů czerniaka nie wystarczy ÔÇô je┼Ťli nie zaczniemy dzia┼éa─ç. Wiedza o tym, ┼╝e czerniak jest jednym z┬ánajgro┼║niejszych nowotwor├│w nie pomo┼╝e ÔÇô je┼Ťli nadal b─Ödziemy pozostawia─ç na swojej sk├│rze ÔÇ×znaki zapytaniaÔÇŁ. Czerniak nadal b─Ödzie wygrywa┼é ÔÇô je┼Ťli nie zaczniemy regularnie bada─ç sk├│ry w profesjonalny spos├│b.

Zakres kampanii edukacyjnej zosta┼é opracowany na podstawie wniosk├│w z regionalnych debat eksperckich w ramach projektu ÔÇ×Miasta kontra CzerniakÔÇŁ.